Home Poradna Vyřízení hypotéky

Vyřízení hypotéky

Výběr hypotéky

Vyřízení hypotéky

Řešíte neočekávané problémy při vyřizování vaší hypotéky? Nechte si poradit a pomoct od profesionálů v oboru, kteří řeší tyto situace každý den.

Nevíte si rady?  Obraťte se na profesionály!

Finanční poradci doporučují nepodepisovat žádné smlouvy a neplatit žádné rezervační poplatky před konečným výběrem hypoteční banky. Dvojnásob to platí v situaci, pokud je příjem zájemce o hypotéku na hranici, kterou jsou banky ochotny akceptovat. Pokud by banka úvěr neschválila nebo se vyřízení protáhlo, mohl by se potenciální dlužník dostat do potíží s majitelem nemovitosti, případně realitní kanceláří nebo stavební firmou a přijít o uhrazené zálohy a rezervace.

V případě stavby je ideální pořídit si za vlastní peníze pozemek, případně zahájit stavbu domu za vlastní úspory. Banka totiž uvolňuje půjčku na základě zástavy nemovitosti. Zástavou může být pozemek, případně i rozestavěná stavba. Pokud si chce stavebník půjčit i na parcelu a zahájení stavby, může se hypotéka zkomplikovat. Některé banky řeší první čerpání peněz směnkou, kterou stavebník podepisuje. Možný je i jiný typ úvěru, který je zajištěn například ručiteli a který se posléze „překlopí" na hypotéku. Nebo je možné ručit jinou nemovitostí a po kolaudaci nové lze zástavu změnit.´

Vždy platí, že je lepší se při vyřizování hypotéky poradit s nezávislým poradcem. Na cestě mezi výběrem té správné banky a finálním čerpáním peněz může vyvstat spousta nestandartních situací, se kterými si člověk bez zkušeností a znalostí problematiky jen těžce poradí.