Home Poradna Předběžné schválení hypotéky

Předběžné schválení hypotéky

Rezervační záloha na nemovitost

Předběžné schválení hypotéky

Abyste koupili nemovitost co nejrychleji a zároveň nejbezpečněji, je potřeba celý proces důkladně promyslet. Jednou z nejdůležitějšich věci je mít připravené vlastní nebo schválené financování.

Často je potřeba reagovat velmi rychle na nabídku na trhu. Pokud máme o nějakou nemovitost zájem, jsme dnes často nuceni záhy skládat rezervační zálohu. Složit tuto zálohu, aniž bychom měli jistotu schválení úvěru (financování), lze ale přirovnat k poměrně velkému hazardu. Ještě před hledáním nemovitosti je proto vhodné využít možnosti schválení hypotéky v požadované výši. Pro takové případy je také velice důležité nechat si prostřednictvím hypotečního makléře schválit maximální rámec hypotéky od vybraných bank, aby klient vždy věděl, jaké jsou jeho finanční možnosti.

Když se klient bezmyšlenkovitě rozhodne pro koupi nemovitosti a banka mu následně úvěr zamítne, nemusí to vždy znamenat fatální problém. Zamítnutí úvěru jednou bankou nemusí znamenat neúspěch u banky jiné. Důvodem mohou být různé interní záležitosti bank, které mohou mít různou hladinu významnosti. Rozhodně se vyplatí zkusit zažádat o hypoteční úvěr u jiné banky. V případě dalších neúspěchů vyvstává závažnější problém. Zkušenému hypotečnímu makléři by se takového situace ovšem neměly stávat.